+48 62 733 15 91

biuro@skoplast.com

SKOPLAST
OD 1986 ROKU

Przedsiębiorstwo SKOPLAST powstało w 1986 roku. Jesteśmy firmą rodzinną zarządzaną przez dwóch braci. Od lat staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stąd profesjonalna obsługa oraz wysoka jakość wytwarzanych produktów, które wyróżniają nas na rynku.

Przedsiębiorstwo SKOPLAST zajmuje się produkcją systemów rurowych z tworzyw sztucznych z PVC i PE przeznaczonych do kanalizacji i wodociągów. Dodatkowo jesteśmy producentem zaślepek wewnętrznych do rur PE oraz posiadamy swój autorski system rynnowy o nazwie „DAGMARA”.

W celu zapewnienia wysokich wymagań produkcji posiadamy laboratorium wyposażone w nowoczesne urządzenia pozwalające na prowadzenie badań kontrolnych surowców, procesów technologicznych oraz parametrów gotowego wyrobu. Jesteśmy pewni, że przeznaczone do sprzedaży wyroby w pełnym zakresie  spełniają stawiane im wymagania.

Przedsiębiorstwo SKOPLAST

od 2010 roku rozszerzyło swoją działalność o odnawialne źródła energii, które są bardzo dobrą alternatywą pozyskiwania energii w porównaniu z metodami konwencjonalnymi stanowiącymi główne źródło zanieczyszczeń. Zmiany klimatyczne, wzrost gospodarczy oraz narastające zapotrzebowanie na energię są głównymi czynnikami rozwoju przyjaznej środowisku energii. W ciągu ostatnich lat największymi wyzwaniami ekologicznymi i ekonomicznymi dla całego świata są w pierwszej kolejności niekorzystne zmiany klimatu, które są związane z emisją dwutlenku węgla oraz innymi zanieczyszczeniami. Takie zanieczyszczenia powstają między innymi z procesów spalania paliw kopalnych do atmosfery. W celu polepszenia jakości życia i zapewnienia zrównoważonego rozwoju kluczową rzeczą jest maksymalizacja udziałów odnawialnych źródeł energii w strukturze energetycznej. Wiemy jak ważne jest czyste środowisko w dzisiejszych czasach dlatego też postanowiliśmy zainwestować w odnawialne źródła energii . W obecnej chwili posiadamy turbiny wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej 3,95 MW.

Historia

ROK 1996

rok 2000

rok 2003